Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

Wybór krzesełka do karmienia jest niezwykle trudnym zadaniem. Zazwyczaj jest to decyzja, którą podejmuje się, zanim maluszek zacznie siedzieć i jeść. Dlatego, warto sprawdzić nasze podpowiedzi, które znajdziesz poniżej.

Wygoda i bezpieczeństwo, czyli jakie krzesełko do karmienia wybrać

Na pytanie, jakie krzesełko do karmienia wybrać, nasuwa się jedna podstawowa odpowiedź - przede wszystkim bezpieczne i wygodne. Rodzic podejmujący decyzję o wyborze krzesełka dla swojego maluszka na te dwie cechy powinien zwrócić swoją uwagę. Co do pierwszego parametru: krzesełko do karmienia powinno być zgodne z normą europejską EN 14988:2017, co gwarantuje bezpieczeństwo maluszka i opiekuna, ale także i z normami tyczącymi się składu chemicznego użytych materiałów. Krzesełko espiro sense spełnia wszystkie normy w zakresie bezpieczeństwa i stabilności. Wszak mebel ten, to nie tylko mebel. Ma ono przecież bezpośredni kontakt z żywnością naszej pociechy.

krzesełko do karmienia espiro sense 4w1
foto: krzesełko do karmienia espiro sense 4w1

Krzesełko do karmienia które wybrać - jakość materiałów 

Wybierając krzesełko szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na staranność użytych materiałów i surowców. Należy sprawdzić czy krzesełko w strefie dostępu dziecka pozbawione jest ostrych, nieprzyjemnych krawędzi a wykończenie elementów z tworzywa jest naprawdę wysokiej klasy. Szukając należy zwrócić uwagę na elementy zabezpieczające dziecko przed niespodziewanym wysunięciem się dziecka z krzesełka. A mianowicie zabezpieczającym elementem konstrukcyjnym oraz najlepiej pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa, ponieważ nie wszystkie krzesełka oferowane na rynku takowe posiadają. Espiro sense posiada taki element konstrukcyjny i dzięki temu twoje dziecko będzie w pełni bezpieczne. Drugim parametrem istotnym w podjęciu prawidłowej decyzji jest wygoda. Rodzic poszukujący odpowiedniego krzesełka do karmienia powinien ocenić takie czynniki jak miękkość i ergonomia siedziska, możliwość regulacji podnóżka czy też pochylenia oparcia. Ten ostatni aspekt jest dość istotny z uwagi na fakt, iż w tych pierwszych miesiącach życia dziecko nie potrafi siedzieć w pozycji idealnie prostej, a zatem możliwość odpowiedniego ustawienia  oparcia zapewnia duży komfort malucha.

krzesełko do karmienia dziecka espiro sense 4w1
foto: krzesełko do karmienia, które wybrać: espiro sense 4w1

Styl życia rodzinnego, a wybór krzesełka do karmienia 

Oczywiście poza wcześniej wymienionymi atrybutami rodzice powinni brać pod uwagę także tryb prowadzonego życia rodzinnego, częstotliwość przemieszczania się, ilość miejsca przeznaczonego na strefę karmienia malucha. Istotnymi walorami są także upodobania designerskie oraz kolorystyczne. Te ostatnie nie powinny jednakże przewyższać najistotniejszego - świadomego wyboru podczas zastanawiania się nad tym jakie krzesełko wybrać. Espiro sense - krzesełko do karmienia rosnące razem z dzieckiem  ma świetny wygląd i design. Ponadczasowe drewno bukowe sprawdzi się przez długi czas użytkowania produktu. Stonowana kolorystyka będzie pasowała do każdego wnętrza.

krzesełko espiro sense 4w1
foto: espiro sense 4w1 

Instagram #Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

© 2021 | Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

Created by Funktional