Jak zamontować pasy w foteliku samochodowym?

Po zakupie fotelika warto dokładnie zapoznać się z informacjami jak poprawnie przygotować i wykonać montaż pasów w foteliku samochodowym tak, aby dziecko w nim podróżujące było w pełni bezpieczne.

Pasy do fotelika samochodowego - zasady bezpieczeństwa 

W zależności od modelu fotelika, który wybraliśmy, sprawdźmy system mocowania fotelika w naszym samochodzie. Gdy fotelik montuje się za pomocą pasów, pojazd powinien posiadać trzypunktowe, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa.  Fotelik Kappa może zostać zamocowany na siedzeniach pojazdu skierowanych przodem do kierunku jazdy za pomocą 3- punktowych pasów. Foteliki samochodowe powinno się zawsze stosować wraz z zamontowanymi ochraniaczami pasów. Przed każdą podróżą warto sprawdzić, czy pasy fotelika są sprawne pod kątem trwałości, a wszystkie klamry prawidłowo domknięte. Pasy nigdy nie powinny być zapięte zbyt luźno (należy je dociągnąć), ani poskręcane.

montaż fotelika samochodowego - fotelik Kappa

foto: pasy do fotelika samochodowego Kappa

Prawidłowy montaż pasów w foteliku samochodowym

Pasy fotelika służą zazwyczaj do zapinania dzieci w grupach 0, 0+,1 a dzieci w grupach wagowych 2,3 zwykle zapina się pasami samochodowymi. Zawsze należy poprowadzić pas przez wszystkie prowadnice wskazywane w instrukcji fotelika samochodowego. Fotelik Omega montuje się za pomocą pasów samochodowych i systemu isofit. Ważne jest prawidłowe wpięcie fotelika w system isofit, jak również dodatkowe zabezpieczenie dziecka pasami. Fotelik samochodowy nie może być używany na siedziskach pojazdów wyposażonych w dwupunktowe pasy bezpieczeństwa. Trzeba zwrócić uwagę, czy pasy bezpieczeństwa nie zostały uwięzione np. przez drzwi samochodu.

montaż pasów w foteliku Kappa

foto: pasy w foteliku samochodowym Kappa

Regulacja pasów w foteliku samochodowym

Pas naramienny zawsze powinien przechodzić przez szczelinę pasa naramiennego nieco powyżej ramion dziecka. Pasy naramienne w foteliku Kappa można ustawić na pięciu równych wysokościach, co ułatwia dopasowanie do wzrostu dziecka. Zmiana wysokości pasów naramiennych odbywa się automatycznie, podczas dopasowywania wysokości zagłówka. Podczas poluzowywania pasów nigdy nie należy ciągnąć za ich ochraniacze, a tylko za pasy. Pas dopasowujący należy ciągnąć do siebie, nigdy w górę albo w dół.

Instagram #Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

© 2021 | Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

Created by Funktional