Instrukcja jak kupić fotelik samochodowy dla dziecka

Zakup fotelika to jedna z najważniejszych decyzji zakupowych wszystkich rodziców, którzy dbają o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas każdej podróży. Nie jest to łatwy wybór, gdyż na rynku znajduje się bardzo wiele różnych modeli fotelików samochodowych oraz należy brać pod uwagę wiele istotnych aspektów zakupu. Zobacz nasze porady, jak kupić fotelik samochodowy dla dziecka.

fotelik samochodowy dla dziecka: jak kupić
foto: fotelik samochodowy dla dziecka espiro alpha

Jak dobrać fotelik do samochodu — waga dziecka

Przed zakupem sprawdź, ile waży twoje dziecko i do której grupy wagowej należy. To jedno z kryteriów wyboru fotelika. Foteliki samochodowe dzielą się na pięć grup podzielonych ze względu na wagi. Jeśli planujesz zakup dla noworodka, jest to grupa 0+-13kg, jak espiro star. Przeznaczony do użytkowania od pierwszych dni życia. Pozostałe grupy wagowe to na przykład grupa I,II,III 9-36 kg jak fotelik espiro kappa, który jest przeznaczony dla dzieci w tym zakresie wagowym. Grupa II, III 15-36kg to odpowiedni fotelik dla dzieci w tym przedziale, na przykład Omega FX.

fotelik samochodowy dla dziecka

Jaki fotelik samochodowy dla dziecka — wzrost dziecka

Kryterium wzrostu dotyczy nowej regulacji dla fotelików i-Size. Dzieci do wieku ok. 15 miesięcy, czyli wzrostu 75-80cm, należy przewozić tyłem do kierunku jazdy. Fotelik espiro alpha jest dedykowany dzieciom do wagi 18kg, wzrostu w zakresie 45- 105cm. Odpowiednie dopasowanie fotelika do wzrostu sprawia, że podróże samochodem są bardziej bezpieczne. Tylko prawidłowy montaż fotelika gwarantuje bezpieczeństwo małego pasażera.

instrukcja: jak kupić fotelik samochodowy
foto: fotelik dla dziecka alpha i-size

Montaż i funkcjonalności fotelika samochodowego dla dziecka

Poprawne dopasowanie fotelika zarówno do wagi i wzrostu dziecka jest ogromnie ważne. Równie istotne jest także dopasowanie fotelika do samochodu. Kupując fotelik najlepiej udać się do profesjonalnego sprzedawcy, który umożliwi dobranie fotelika także do naszego samochodu. Fotelik samochodowy musi być przypięty stabilnie. Warto zwrócić uwagę na inne funkcjonalności fotelika, takie jak sposób montażu najbardziej dogodny dla nas i do naszego samochodu (np. zaczepy isofix), jak również posiadający odpowiednie regulacje wysokości zagłówka, czy możliwość prania tapicerki.

 

 

Instagram #Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

© 2021 | Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

Created by Funktional