Od kiedy wózek spacerowy?

Niejednej mamie sprawia kłopot decyzja o tym, kiedy jest najlepszy moment na zmianę wózka na wózek spacerowy. Jest kilka przesłanek, które pomogą wybrać ci odpowiedni czas. Zapoznaj się z naszymi podpowiedziami!

Pierwszy wózek spacerowy

Zazwyczaj pierwszym wózkiem spacerowym używanym przez dziecko i rodzica jest ten, który zakupiliśmy w zestawie 2w1. Jest to siedzisko spacerówki, które można wpiąć na stelaż wózka głębokiego. Posiada odpowiednie łączniki, nie są potrzebne dodatkowe elementy. Jak w wózku next, gdzie łatwo można zamienić gondolę na spacerówkę. Taka spacerówka jest pełnowymiarowa i wygodna dla dziecka, można ją rozłożyć do spania. Posiada dodatkowo powiększaną budkę i pałąk zabezpieczający dziecko.  Jednak, nie zawsze jest to dobre rozwiązanie na późniejszy etap wózkowania.


foto: spacerówka espiro next

Od kiedy nowy wózek spacerowy?

Wraz z upływem czasu i wzrostem dziecka, zmieniają się nasze potrzeby. Więcej czasu spędzamy aktywnie, spacerujemy, korzystamy z placów zabaw. Wtedy pełnowymiarowy wózek spacerowy nie jest już tak potrzebny i można pomyśleć o zakupie wózka jak espiro sonic. Zwykle jest to około 7-8 miesiąca życia dziecka. Mniejszy, składany do kompaktowych rozmiarów ale jednak nadal komfortowy i do jazdy po każdym rodzaju nawierzchni.


foto: espiro sonic

Jaki wózek spacerowy kupić?

Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli spacerówek, jak wiele jest potrzeb rodziców. Warto przed zakupem sprawdzić opisy poszczególnych modeli, które spełniają różne oczekiwania. Model espiro axel jest lekki i kompaktowy, łatwo będzie go można przewozić w samochodzie lub transportem publicznym. Jeśli szukamy dobrej amortyzacji na trudniejszy teren, warto zobaczyć sonic air na pompowanych kołach i rozważyć jego zakup.


foto: espiro axel

Instagram #Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

© 2021 | Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

Created by Funktional