Materacyk do gondoli

Noworodki przesypiają do kilkunastu godzin na dobę. Sen pozwala im prawidłowo rosnąć i rozwijać się. Dlatego tak ważne jest to, na czym śpi nasze dziecko. Aby stworzyć bezpieczną przestrzeń do spania, sprawdź, jak ważny jest odpowiedni materacyk do gondoli.

Materacyk do gondoli: jakość i certyfikaty

Każdy produkt, z którym ma do czynienia małe dziecko,  z którym styka się bezpośrednio jego skóra, powinien być odpowiednio przebadany. Warto zwrócić uwagę z jakich materiałów jest wykonany materacyk do gondoli, gdyż większość dnia dziecko przesypia właśnie w wózku. Certyfikat Oeko-Tex gwarantuje bezpieczeństwo użytych materiałów. Materacyk redukujący nacisk do gondoli posiada Certyfikat Oeko-Tex nr 1. Jest to także wyrób medyczny, zgodny z dyrektywą 93/42 EWG, co stanowi potwierdzenie jego prozdrowotnych właściwości. Każdy materac dla dziecka do wózka 3w1 czy też do wózka spacerówki powinien być odpowiednio przebadany i certyfikowany.

materacyk do gondoli wyrób medyczny              materac do gondoli oeko tex

 

Jaki materac do gondoli: cyrkulacja powietrza

Jak każdy materac, także materac do wózka dziecięcego powinien być w pełni przewiewny i umożliwiać pełną cyrkulację powietrza. Dzięki temu dziecko śpiące na nim, nie będzie się pocić. Warto zwrócić uwagę, jak zbudowany  jest materac do gondoli i w jaki sposób może przepływać powietrze. Materacyk do gondoli może posiadać cztery warstwy, które gwarantują swobodną cyrkulację powietrza: dzianina żakardowa z naturalnych surowców, dzianina dystansowa, tunele wentylacyjne, pianka memory foam oraz jersey 100% bawełna to najlepsze połączenie przepuszczalnych i jakościowych warstw.

materacyk do gondoli
foto: materacyk do gondoli: tunele wentylacyjne i dzianina dystansowa

Wygodne użytkowanie

Wózki 3w1 powinny być wyposażone w odpowiedni materac ponieważ ma on kontakt ze skórą dziecka i jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia. Materac do gondoli powinien być dostosowany do prania  i łatwej konserwacji. Antyalergiczny materacyk do gondoli będzie praktyczny gdy nasze dziecko cierpi na wszelkiego rodzaju alergie. Możliwość prania pokrowca w pralce ułatwi życie każdej mamie. Fakt, że materacyk jest biodegradowalny sprawia, że możemy żyć w zgodzie z naturą.

materac do gondoli
foto: materacyk do gondoli: jersey 100% bawełna

 

 

Instagram #Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

© 2021 | Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

Created by Funktional