Koła żelowe czy pompowane?

Wybór najlepszego modelu wózka to trudna decyzja i dokonanie wyboru zajmuje wiele czasu rodzicom oczekującym na przyjście na świat potomka. Producenci oferują wiele różnych wózków 3w1, które posiadają w zestawie różne rodzaje kół. Są nimi koła pompowane lub żelowe. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie różnice występują między kołami oraz prowadzeniem wózka.

Koła pompowane

W wózkach uniwersalnych często dostępne są w zestawie koła pompowane. Do zestawu w niektórych modelach dodawana jest pompka do kół. Koła pompowane cechują się wysoką elastycznością i amortyzują wszelkie nierówności pojawiające się na drodze takie jak kamienie, kostka brukowa, nieutwardzony żwir itp. W przypadku wózka 3w1 ma to wpływ na komfort dziecka podróżującego w gondoli: koła pompowane jak w wózku Espiro Next w połączeniu z amortyzacją redukują wstrząsy i pozwalają na zachowanie stabilnej, łagodnej jazdy wózka. Minusem kół pompowanych jest możliwość ich przebicia, czy innego rodzaju uszkodzenia, w wyniku którego konieczne będzie ponowne napompowanie kół, lub zakupienie nowej dętki i jej wymiana. Wózek na kołach pompowanych będzie się prowadzić miękko i płynnie, zwłaszcza po urozmaiconej nawierzchni. Ciśnienie w dętkach można regulować, dzięki czemu uzyskujemy różny efekt amortyzacji. Warto zwrócić uwagę na sugestie producenta co do wytycznych jeśli chodzi o ciśnienie w dętkach, aby nie napompować ich zbyt mocno.

koła pompowane w wózku Next

Koła żelowe

Wiele modeli wózków 3w1 dostępnych na rynku posiada w zestawie koła żelowe. To innowacyjne rozwiązanie zastępuje koła pompowane w wózku. Koła żelowe są w pełni bezobsługowe: nie trzeba ich pompować, oraz nie ulegną uszkodzeniu np. po najechaniu na szkło, czy innego rodzaju przeszkodę. To wygodne rozwiązanie dla rodziców, którzy cenią sobie komfort użytkowania wózka. Koła żelowe z powodzeniem zastępują koła pompowane, a brak konieczności ich serwisowania, czy wymieniania dętek jest niezwykle wygodne. Koła żelowe sprawdzą się w mieście, na równej nawierzchni, na osiedlach itp. Skutecznie amortyzują drobne nierówności i sprawiają, że prowadzenie wózka 3w1 jest płynne, oraz wygodne. Model Espiro Next występuje na kołach żelowych.

koła żelowe w Espiro Next

Jakie koła do wózka wybrać?

Wybór odpowiednich kół w zestawie z wózkiem powinien iść w parze przede wszystkim z tym, gdzie najczęściej będziemy spacerować i przemieszczać się prowadząc wózek. Jeśli mieszkamy poza miastem, w pobliżu terenów leśnych, nieutwardzonych dróg itp., lub w okolicy zabytkowych starówek z kocimi łbami, wybierzmy koła pompowane. Takie koła w większym stopniu pomogą zniwelować nierówności i amortyzacja stelaża wózka będzie działała efektywniej. Jeśli będziemy spacerować w mieście, osiedlu, otoczeniu galerii handlowych, nie potrzebujemy kół pompowanych: możemy postawić na wygodę i bezobsługowe użytkowanie kół żelowych. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z producentem wózka, który wybraliśmy.

Instagram #Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

© 2021 | Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

Created by Funktional