Jak konserwować wózek?

Zazwyczaj jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że o każdy sprzęt czy to sportowy, czy elektroniczny, należy dbać. Nie inaczej jest z wózkiem dziecięcym.

Jak czyścić wózek?

Każdy wózek używany przez małego pasażera szybko ulega zabrudzeniu, a części zużywają się. Podczas spacerów po zróżnicowanym terenie powinniśmy często czyścić wszystkie elementy tak, aby spacerówka służyła nam przez długi czas bez awarii. Tapicerkę wózka i wszystkie tkaniny czyścimy zgodnie z zaleceniami producenta na wszywce pielęgnacyjnej: zazwyczaj jest to czyszczenie wilgotną szmatką i delikatnym detergentem. Koła, piasty i elementy ruchome należy oczyszczać z piasku, błota i osuszać w razie mocniejszego przemoczenia. Wózki 3w1 takie jak Next mają koła pompowane i o nie należy dbać szczególnie.

Foto: Espiro Next

Jak dbać o koła wózka?

Elementy jezdne wymagają szczególnej uwagi podczas czyszczenia. Możemy skorzystać ze smarów teflonowych dostępnych np. w sklepach rowerowych aby w odpowiednie miejsca zastosować go w formie dodatkowego zabezpieczenia przed korozją. Piasty możemy wyczyścić przy pomocy pędzelka aby usunąć suchy piach. Koła w wózku Axel pomimo tego, że ich średnica jest mniejsza, także należy czyścić po każdym wyjściu w bardziej urozmaicony teren. Jeśli posiadamy wózek miejski jak Magic, wystarczy smarowanie teflonem.

Foto: Espiro Sonic

Przechowywanie części

Gdy przestajemy korzystać z wózka, bo nasze dziecko jest już starsze, a chcemy wózek typu parasolka przechować dla młodszej pociechy, powinniśmy szczególnie zadbać o jego przechowywanie. Wszystkie elementy przed złożeniem wózka należy wyczyścić i osuszyć. Osobne akcesoria takie jak pokrowiec w wózku Sonic, czy folia przeciwdeszczowa w wózku Nano, możemy złożyć i spakować. Wózki spacerowe można złożyć i schować w kartonowe opakowanie. To pozwoli uniknąć niszczenia poszczególnych elementów.

Instagram #Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

© 2021 | Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

Created by Funktional