Jak czyścić wózek?

Wózek spacerowy i uniwersalny, jak każdy przedmiot, po czasie ulega zużyciu i wymaga stałej konserwacji i dbania o wszystkie mechanizmy. By działał długo i poprawnie, koniecznie zadbaj o jego regularne czyszczenie. Sprawdź, jak wyczyścić wózek dziecięcy!

Jak prać wózek – pranie tkaniny

Jednym z elementów wózka, który brudzi się najszybciej, jest oczywiście tapicerka. Każdy spacer z wózkiem espiro sonic air, to nowa przygoda dla rodziców i malucha. Zwłaszcza podczas słonecznej pogody, kiedy dziecko je na spacerze przekąski. Warto zwrócić uwagę, które elementy tapicerki można odpiąć. W modelu Next Avenue wyściółka gondoli jest odpinana i można ją wyprać  i odświeżyć. Warto stosować się do zaleceń producenta w zakresie przepisów prania poszczególnych elementów. Niektóre z nich można prać tylko ręcznie, lub przy użyciu delikatnego detergentu.

pranie wózka dziecięcego Espiro Next Avenue

foto:  Espiro Next Avenue

Czym prać tapicerkę?

Jeśli producent nie zaleca inaczej, do czyszczenia tapicerki używamy łagodnego detergentu (mydła lub płynu), oraz miękkiej szmatki lub gąbki. Warto zwrócić uwagę, by ciemnych tkanin nie potraktować zbyt mocno szmatką lub szczoteczką: mogą się odbarwić. Tkaniny zastosowane w wózku Nano można łatwo wyczyścić np. gąbką. Jeżeli tapicerki wózka nie da się odpiąć, lub umyć w łatwy sposób, możemy skorzystać z rolki do ubrań, by pozbyć się drobnych okruszków.

jak czyścić wózek espiro Nano

foto: Espiro Nano

Jak konserwować koła w wózku?

Po każdym spacerze, niezależnie od tego czy jest to wózek spacerowy parasolka, czy wózek uniwersalny, koła ulegają zabrudzeniu i zużyciu. Warto zadbać o ich dobry stan, by posłużyły nam na długo bez awarii. Wszelkie zabrudzenia, czy błoto, powinny być usunięte z kół od razu po powrocie, aby mechanizmy nie zardzewiały. Szczególnie ważne jest to zimą, gdy poza piachem, na system jezdny niekorzystnie może też działać np. sól drogowa używana do posypywania chodników. Gdy koła będą już osuszone, trzeba wszystkie ruchome elementy plastikowe i metalowe, przesmarować np. smarem teflonowym dostępnym w sklepach rowerowych. Koła pompowane jak w modelu Sonic Air są bardziej narażone na zabrudzenie, ponieważ tego typu wózkiem zwykle przemieszczamy się po trudniejszym terenie.

czyszczenie tapicerki wózka

foto: Espiro Sonic

Czyszczenie stelaża

Podczas codziennego użytkowania, wózek brudzi się nie tylko na tapicerce i koła, ale też w całości. Kurz przenika i zabrudza także elementy plastikowe, łączniki i regulatory w stelażu. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia też należy regularnie usuwać.  Przy użyciu wilgotnej szmatki i delikatnego detergentu, usuwamy kurz z pozostałych elementów stelaża. Dzięki temu wózek spacerowy lub wózek 3w1 posłuży nam długo i będzie działał bezawaryjnie.

 

Instagram #Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

© 2021 | Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

Created by Funktional