Najlepsza gondola do wózka to lekka i duża gondola

Wkrótce na świat przyjdzie Twoje pierwsze dziecko. Nie masz jeszcze doświadczenia w macierzyństwie i nie do końca wiesz  jak to wszystko wpłynie na Twoje życie. Zaczynasz powoli oglądać wózki dziecięce. Jednak wybór nie jest wcale taki oczywisty. Jaka gondola jest najlepsza?

Najważniejszymi czynnikami, którymi kierują się rodzice przy wyborze odpowiedniej gondoli do wózka 3w1 są bezpieczeństwo i wygoda dziecka oraz wygoda użytkowania dla rodziców. Szczególnie latem, ważne są systemy wentylacji w gondolach.

Nie przegrzewaj dziecka w lecie

Kiedy nadejdą długo wyczekiwane, upalne dni, pamiętajmy o tym, by nie przegrzewać dziecka podróżującego w wózku. Częsty widok na ulicach to wózek okryty pieluszką tetrową. Jednak, to niebezpeczne dla malucha. Pod wpływem promieni słonecznych skierowanych na wózek i po przykryciu go pieluchą, wewnątrz wózka temperatura gwałtownie wzrasta. W niekorzystny sposób wtedy przebiega też cyrkulacja powietrza i dziecko jest narażone na przegrzanie. Gondola Next posiada wentylacje zarówno w budce, jak i od spodu i warto korzystać z tych udogodnień, aby zapewnić dziecku komfort termiczny. 


Foto: wentylacja gondoli Silver

Gondole wózków espiro next są wyjątkowo obszerne wewnątrz: wymiary 44 cm x 80 cm oraz są lekkie- ważą jedynie 4,7 kg, co jest ogromnie ważne dla rodziców. Gondole wózków espiro next mają konstrukcję tzw. półmisy, co oznacza, że są sztywne i plastikowe od spodu i to zabezpieczaj je przed uszkodzeniami i wygięciami, a ich ściany boczne wykonane są z naturalnych materiałów.

foto: wózek 3w1 Next Avenue

Ma to ogromne znaczenie szczególnie latem, gdzyż taka konstrukcja zapewnia odpowiednią wentylację. Dodatkowe warstwy naturalnych materiałów sprawiają, że zimą dziecko ma wystarczające ciepło w gondoli. Od spodu gondole mają wmontowany mechanicznie regulowany system wentylacji oraz regulację zagłówka, która przydaje się szczególnie, gdy dziecko zaczyna obserwować świat. I to nie wszystko! Budka gondoli posiada dodatkową regulację, dasze zabezpieczający przed promieniami słonecznymi lub opadami, wewnętrzny materiał UV, okienko wentylacyjne i wmontowaną moskitierę. Czy można chcieć czegoś więcej? 

 

Poszukiwania idealnej gondoli

Podczas okresu ciąży, a zwłaszcza w ostatnim trymestrze, kiedy termin porodu zbliża się coraz szybciej, zaczynamy szukać odpowiedniej gondoli dla naszej pociechy. Wiemy już, jakiej płci jest nasze maleństwo i jaka może być jego orientacyjna waga urodzeniowa. Znamy swoje preferencje co do miejsc, w jakich będziemy się poruszać z wózkiem dziecięcym i co tak naprawdę będzie nam potrzebne najbardziej.

Chłopiec, czy dziewczynka?

Większość rodziców z niecierpliwością oczekuje na trafne określenie płci noworodka i w zależności od tego dobiera wózek głęboki i wyposażenie pokoju. Chodzi nie tylko o kolory – przyjmuje się, że chłopcy mają wyższą wagę urodzeniową od dziewczynek. Dlatego wewnętrze rozmiary gondoli są tak bardzo istotne i zanim zakupimy wózek dla dziecka, zapytajmy sprzedawcę w sklepie o to, która z gondol dostępnych w sprzedaży ma najwięcej miejsca w środku.

Warto pamiętać, że kiedy dziecko przychodzi na świat zimą, będziemy je cieplej ubierać na spacer, używać dodatkowo śpiworka, stąd więcej miejsca wewnątrz gondoli na pewno okaże się istotne.

Foto: wózek Next Avenue

Lekko, lżej

Świeżo upieczeni rodzice mają przed sobą wiele nowych obowiązków, z których nie zawsze zdają sobie sprawę wcześniej. W zależności od tego, gdzie mieszkają, wkrótce po przybyciu nowego mieszkańca do rodziny, okazuje się, jak często w praktyce trzeba przenosić, składać wózek 3w1 i ile w związku z tym zdarza się trudnych sytuacji. Aby ich uniknąć, warto szczególnie starannie przeanalizować zestawienia parametrów technicznych wózków głębokich, by wybrać ten z najlżejszą gondolą. Waga gondoli ma znaczenie, ponieważ podnosimy ją i wpinamy zazwyczaj z dzieckiem w środku: wagi się sumują. Zwłaszcza dla mam, które urodziły przez cesarskie cięcie, podnoszenie ciężkich przedmiotów nie jest korzystne. Wtedy każdy kilogram mniej jest zdecydowanym plusem wózka.

 

 

Instagram #Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

© 2021 | Espiro

Espiro is part of Baby Design Group

Created by Funktional